Jak dbać o koszulkę?

 

 

Wydawać by się mogło, że w dbaniu o tshirt czy bluzę nie ma nic trudnego. Czy faktycznie tak jest? Tak, pod warunkiem, że przestrzegamy kilku prostych zasad. Nasze produkty w większości wykonane są ze stu procentowej bawełny typu ring-spun. Charakteryzuje się ona długim włóknem oraz dużo mocniejszym splotem od zwykłej bawełny. Koszulki z niej wykonane są niezwykle przewiewne i miłe w dotyku. Aby takie pozostały jak najdłużej pamiętaj o 3 zasadach:

1. Pranie

Przed włożeniem koszulki do pralki, przekręcamy ją na lewą stronę. Po co? Głównie chodzi o nadruk, aby nie ocierał o bęben pralki. Mimo że nasze nadruki wykonane są najtrwalszą metodą znakowania, to jednak podczas wirowania działają znaczne siły, które stopniowo mogą rysować lub szarpać wzory. W 99% przypadków nic się nie stanie, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Pranie na lewą stronę przyda nam się również w pozostałych dwóch krokach.

2. Suszenie 

Po wyjęciu z pralki najlepiej rozwiesić koszulkę na suszarce, na sznurkach w ogrodzie lub na strychu. Miejsce w sumie obojętne, jak Wam pasuje, ważne żeby było przewiewne. Dobrze, aby t-shirt nie był powieszony za dolny ściągacz, wtedy będzie się stopniowo rozciągał od własnego ciężaru. Z czego by nie był, mokra koszulka powieszona w ten sposób zawsze się rozciągnie. Ok, to jak powiesić, żeby było dobrze? Zwyczajnie, przez sznurki na pół. No i na lewą stronę oczywiście, żeby słońce nie sprawiło nam przyspieszonego stylu vintage. 

3. Prasowanie

Po co prasujemy? Pomijając względy higieniczne, prasujemy przede wszystkim w celu utrwalenia materiału. Podczas prania i wirowania włókna bawełny ulegają skręceniu, co może powodować skrócenie żywotności, nieprasowana koszulka po prostu szybko się rozwlecze, jak to mówią nasze babcie "jak psu z gardła wyjęta". Prasując, prostujemy włókna, dzięki czemu utrwalamy materiał, ściągacze i kołnierzyki. Oczywiście robimy to na lewej stronie, żeby żelazko nie przykleiło się nam do nadruku.

 

Proste, prawda? 

 

 

 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl